Botoks - czym jest i dla kogo?

Botoks - czym jest i dla kogo?

Opinie pacjentów

Bardzo dobre podejście do pacjenta i diety z odpowiednią ilością kalorii. Nie trzeba się bać, że dietetyk rozpisze nam głodówkę.
~Eliza
Super ciepła osoba, pełna pasji i zaangażowania. Na jej diecie schudłam do wagi idealnej i zminimalizowałam problemy z zespołem jelita drażliw...
~Felicja
Bardzo dobre wrażenie po pierwszej wizycie, miła i uprzejma obsługa. To przyjazne dla pacjenta miejsce, które polecam każdemu.
Gosia
Zabieg z użyciem lasera w klinice dr Pardy to rewelacja!
Kasia
Poradnię Jesz Fresh poleciła nam znajoma. Zdecydowaliśmy się na wizytę przede wszystkim w celu zmiany nawyków żywieniowych i przy okazji utrat...
~Lilia
Uświadomili mi, że można jeść i chudnąć. Polecam gorąco tą poradnię.
~Benek
Efekt po zabiegu wykonanym przez panią dr Pardę mnie zszokował. Polecam!!!
Tosia
Porad z zakresu psychodietetyki zaczerpnąć można w klinice dr Parda. Jakość i skuteczność bardzo dobra.
Ola
Mój mąż miał wykonywaną mezoterapię z mojego polecenia i jest bardzo zadowolony!
Monika
Z pomocą Pani Agnieszki zrzuciłam ponad 15 kg. Wypracowane podczas kuracji nawyki działają do dziś.
~Beata

Botoks to najbardziej rozpowszechniona nazwa handlowa toksyny botulinowej, którą stosuje się w chirurgii estetycznej do wygładzania zmarszczek. Jak wygląda zabieg i dla kogo jest przeznaczony odpowiemy w poniższym artykule.

Co to jest botoks?

Uważa się, że botoks jest najskuteczniejszą metodą na zmarszczki, szczególnie w górnym obszarze twarzy. Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji o nazwie toksyna botulinowa, która zwiotcza mięśnie, a tym samym uniemożliwia ich skurcze odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek mimicznych. Botoks działa w obrębie płytki nerwowo-mięśniowej. Botulina blokuje przekazywanie impulsów nerwowych, porażając skurcze mięśniowe.
Efekty są widoczne już po jednym zabiegu - twarz wygląda młodziej, a zmarszczki są płytsze. Działanie botoksu utrzymuje się przez pół roku i przez cały ten czas ogranicza wykonywanie ruchów, które mogłyby pogłębić zmarszczki. Nawet po zaprzestaniu działania botoksu skóra wygląda lepiej i dawne zmarszczki już się nie pojawiają. Zabieg jest całkowicie bezpieczny - śmiertelna dawka neurotoksyny dla człowieka ważącego 70 kg wynosi 3000 j, a w trakcie zabiegu wstrzykuje się jej maksymalnie 60-100 j.

Dla kogo jest botoks?

Podstawowym kryterium jest wiek pacjenta - nie zaleca się stosowania zabiegu u osób niepełnoletnich, gdyż nie wykształciły się jeszcze zmarszczki dynamiczne. Natomiast powyżej 65 roku życia w obrębie twarzy przeważają zmarszczki statyczne nad dynamicznymi, więc zabieg nie ma sensu w takim przypadku.
Botoks polecany jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, jednak by dał stały efekt trzeba go powtarzać co 6-8 miesięcy. Szczególnie sugeruje się jego zastosowanie osobom, które używają bardzo dużo mimiki, gdyż sprzyja to powstawaniu głębokich zmarszczek.
Botoks jest skuteczny, gdy chcemy skorygować zmarszczki dookoła nosa, a także wyleczyć "uśmiech dziąsłowy" czy kurcz powiek, twarzy lub karku. Można go również stosować w przypadku nadpotliwości pach, dłoni oraz stóp, a nawet by zapobiec migrenowym bólom głowy.
Zabiegu należy unikać w przypadku ciąży i okresu laktacji, alergii czy nadwrażliwości na składniki preparatu, zakażenia w miejscu podawania botoksu, a także problemów z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym. Szczególne środki ostrożności należy zachować przy zażywaniu takich leków jak: aspiryna, polopiryna czy ibuprofen.
Zabiegowi najlepiej poddać się w profesjonalnym gabinecie lekarskim, jak na przykład Medycyna Estetyczna w Rzeszowie - medycynaestetyczna.rzeszow.pl. W takim miejscu można otrzymać fachowe porady na temat zdrowego stylu życia oraz dokonać korekty niedoskonałości urody. Przy użyciu najnowocześniejszych niechirurgicznych metod i pod profesjonalną opieką lekarza można powstrzymać oznaki starzenia.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Mogą zdarzyć się przejściowe objawy uboczne w postaci nieznacznego bólu podczas iniekcji, zaczerwienienia lub małych krwiaków w miejscu wstrzyknięcia. Rzadziej zdarzają się: swędzenie, pieczenie czy wysypka, a także bóle głowy, nudności, wymioty czy suchość gałek ocznych.
Należy pamiętać, że działania niepożądane, występujące po zabiegu, mają charakter przejściowy i zazwyczaj ustępują po kilku dniach, a najczęściej po paru godzinach. Zabieg nie powoduje powstawania blizn ani innych uszkodzeń skóry. Przed każdym zabiegiem ma miejsce konsultacja z lekarzem specjalistą.

Jak wygląda zabieg?

Z reguły ostrzyknięcie botoksem przeprowadza się bez znieczulenia, ale u bardziej wrażliwych pacjentów istnieje możliwość zastosowania kilka godzin wcześniej znieczulającej maści bądź kilkadziesiąt minut przed zabiegiem okładów z lodu.
Natychmiast po wbiciu igły i podaniu preparatu należy ucisnąć to miejsce oraz obłożyć go lodem. W ten sposób ogranicza się przechodzenie toksyny do okolicznych naczyń krwionośnych i włosowatych, a tym samym nie dopuszcza się do powstania siniaków. Po zabiegu miejsce wkłuć należy obłożyć zimnymi kompresami. Nie wolno masować tych miejsc.

Opinie pacjentów (2)
Wera

24.09.2020

Wykonywałam zabieg botoksu na moje zmarszczki mimiczne. Polecam. Po zmarszczkach ani śladu.

Adres IP: ***.**.***.191

Małgorzata

18.03.2019

Zdecydowałam się na zabieg botoxu w Medycynie Estetycznej w Rzeszowie. Działanie botoxu jest widoczne już po około 2-3 dniach od jego zastosowania. Dotyczy to zarówno likwidacji zmarszczek, jak i leczenia pierwotnej nadpotliwości. Pełne rezultaty zabiegu pojawiły się w około 2-3 tygodni od jego wstrzyknięcia pod skórę i utrzymują około 4 miesięcy, a nawet dłużej. Twarz staje się gładsza i wygląda na zrelaksowaną. Była to bardzo dobra decyzja, ponieważ botox okazał się bardzo skuteczny. Personel jest bardzo na profesjonalnym poziomie oraz okazuje życzliwy kontakt z pacjentem. Polecam

Adres IP: **.***.**.111

Zobacz także

,
Oceń przychodnię
jako pierwszy
NutriStandard Dietetyka
Patriotów 309, 04-767 Wawer
5/5 (9 opinii)
Poradnia Dietetyczna
Aleje Jerozolimskie 101/1, 02-011 Ochota
5/5 (4 opinie)
Przyjemność jedzenia Małgorzata Łyżniak
Fraszki 29, 02-406
5/5 (4 opinie)
Gabinet dietetyczny Dietosfera
Al. Jana Pawła II 80/B1,, 00-175
5/5 (3 opinie)
Dietetyk Naturhouse
Berensona 12B/U7, 03-277 Białołęka
5/5 (3 opinie)
Medyczna placówka City Clinic
Popularna 62A, 02-473
5/5 (3 opinie)
Dietetyk Sportowy Igor Dzierżanowski
Zagięta 9, 04-847 Wawer
5/5 (5 opinii)
Centrum Kosmetyki Profesjonalnej IMAGO
Konopna 10, 04-707
5/5 (2 opinie)
ekoDiETETYK Poradnia dietetyczna
Tyszkiewicza 21, 01-157 Wola
5/5 (4 opinie)

Jak wybierać produkty kosmetyczne przyjazne dla skóry atopowej?
Pielęgnacja skóry atopowej wymaga szczególnej uwagi, zwł...
Stres a AZS: techniki relaksacyjne dla poprawy stanu skóry atopowej
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to schorzenie, które często...
Pielęgnacja skóry atopowej latem
Lato to czas wakacji, słońca i radości, ale dla osób z a...
Pielęgnacja skóry atopowej zimą
Zima to okres, w którym skóra atopowa staje przed dodatkow...
Higiena jamy ustnej w okresie ciąży
Okres ciąży jest czasem pełnym radości, oczekiwania i zm...
Jak poradzić sobie z nieestetycznymi żylakami?
Żylaki można nazwać również zdeformowanymi lub krętymi...
Pielęgnacja skóry atopowej zimą
Zima to okres, w którym skóra atopowa staje przed dodatkow...
Skuteczne zabiegi na cellulit
Skąd się bierze cellulit?Cellulit to przypadłość od kt...
Stres a AZS: techniki relaksacyjne dla poprawy stanu skóry atopowej
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to schorzenie, które często...
Leczenie dietetyczne insulinooporności
Ciągłe zmęczenie, ospałość, problemy z koncentracją o...