Botoks - czym jest i dla kogo?

Botoks - czym jest i dla kogo?

Opinie pacjentów

Współpraca z firmą przebiegła dobrze, udało nam się zrealizować projekt i spełnić moje oczekiwania.
~Justyna
Od wizyt tutaj, diety i wypowiedzeniu wojny nadprogramowym kilogramom, moje życie całkowicie uległo zmianie. Serdecznie polecam poradnię diete...
Marta
Miejsce w którym uzyskałem duże wsparcie, cieszę się z efektów odchudzania po wizytach w poradni.
Grzegorz
Profesjonalne podejście do pacjenta. Pani doktor w zrozumiały sposób wyjaśniła mi na czym polega zmiana w błędach odżywiania.
~Estera
Mam teraz doskonałą sylwetkę. Dzięki!
~Dorota
Mój psychodietetyk mi bardzo pomógł, nie dałabym rady sama.
~Paulina
Cudowna atmosfera i rezultaty po zabiegach.
Natalia
Zachęcam do skorzystania z badań nutrigenetycznych, dają naprawdę świetne wyniki.
~Karolina
Poradnię oceniam bardzo dobrze, dieta przygotowana wspólnie z dietetykiem odpowiada moim nawykom żywieniowym oraz portfelowi.
~Ferdek
Polecam w 100%. Trochę własnych chęci w połączeniu z wiedzą i doradztwem daje efekty nie do osiągnięcia samemu
~Januuu

Botoks to najbardziej rozpowszechniona nazwa handlowa toksyny botulinowej, którą stosuje się w chirurgii estetycznej do wygładzania zmarszczek. Jak wygląda zabieg i dla kogo jest przeznaczony odpowiemy w poniższym artykule.

Co to jest botoks?

Uważa się, że botoks jest najskuteczniejszą metodą na zmarszczki, szczególnie w górnym obszarze twarzy. Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji o nazwie toksyna botulinowa, która zwiotcza mięśnie, a tym samym uniemożliwia ich skurcze odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek mimicznych. Botoks działa w obrębie płytki nerwowo-mięśniowej. Botulina blokuje przekazywanie impulsów nerwowych, porażając skurcze mięśniowe.
Efekty są widoczne już po jednym zabiegu - twarz wygląda młodziej, a zmarszczki są płytsze. Działanie botoksu utrzymuje się przez pół roku i przez cały ten czas ogranicza wykonywanie ruchów, które mogłyby pogłębić zmarszczki. Nawet po zaprzestaniu działania botoksu skóra wygląda lepiej i dawne zmarszczki już się nie pojawiają. Zabieg jest całkowicie bezpieczny - śmiertelna dawka neurotoksyny dla człowieka ważącego 70 kg wynosi 3000 j, a w trakcie zabiegu wstrzykuje się jej maksymalnie 60-100 j.

Dla kogo jest botoks?

Podstawowym kryterium jest wiek pacjenta - nie zaleca się stosowania zabiegu u osób niepełnoletnich, gdyż nie wykształciły się jeszcze zmarszczki dynamiczne. Natomiast powyżej 65 roku życia w obrębie twarzy przeważają zmarszczki statyczne nad dynamicznymi, więc zabieg nie ma sensu w takim przypadku.
Botoks polecany jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, jednak by dał stały efekt trzeba go powtarzać co 6-8 miesięcy. Szczególnie sugeruje się jego zastosowanie osobom, które używają bardzo dużo mimiki, gdyż sprzyja to powstawaniu głębokich zmarszczek.
Botoks jest skuteczny, gdy chcemy skorygować zmarszczki dookoła nosa, a także wyleczyć "uśmiech dziąsłowy" czy kurcz powiek, twarzy lub karku. Można go również stosować w przypadku nadpotliwości pach, dłoni oraz stóp, a nawet by zapobiec migrenowym bólom głowy.
Zabiegu należy unikać w przypadku ciąży i okresu laktacji, alergii czy nadwrażliwości na składniki preparatu, zakażenia w miejscu podawania botoksu, a także problemów z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym. Szczególne środki ostrożności należy zachować przy zażywaniu takich leków jak: aspiryna, polopiryna czy ibuprofen.
Zabiegowi najlepiej poddać się w profesjonalnym gabinecie lekarskim, jak na przykład Medycyna Estetyczna w Rzeszowie - medycynaestetyczna.rzeszow.pl. W takim miejscu można otrzymać fachowe porady na temat zdrowego stylu życia oraz dokonać korekty niedoskonałości urody. Przy użyciu najnowocześniejszych niechirurgicznych metod i pod profesjonalną opieką lekarza można powstrzymać oznaki starzenia.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Mogą zdarzyć się przejściowe objawy uboczne w postaci nieznacznego bólu podczas iniekcji, zaczerwienienia lub małych krwiaków w miejscu wstrzyknięcia. Rzadziej zdarzają się: swędzenie, pieczenie czy wysypka, a także bóle głowy, nudności, wymioty czy suchość gałek ocznych.
Należy pamiętać, że działania niepożądane, występujące po zabiegu, mają charakter przejściowy i zazwyczaj ustępują po kilku dniach, a najczęściej po paru godzinach. Zabieg nie powoduje powstawania blizn ani innych uszkodzeń skóry. Przed każdym zabiegiem ma miejsce konsultacja z lekarzem specjalistą.

Jak wygląda zabieg?

Z reguły ostrzyknięcie botoksem przeprowadza się bez znieczulenia, ale u bardziej wrażliwych pacjentów istnieje możliwość zastosowania kilka godzin wcześniej znieczulającej maści bądź kilkadziesiąt minut przed zabiegiem okładów z lodu.
Natychmiast po wbiciu igły i podaniu preparatu należy ucisnąć to miejsce oraz obłożyć go lodem. W ten sposób ogranicza się przechodzenie toksyny do okolicznych naczyń krwionośnych i włosowatych, a tym samym nie dopuszcza się do powstania siniaków. Po zabiegu miejsce wkłuć należy obłożyć zimnymi kompresami. Nie wolno masować tych miejsc.

Opinie pacjentów (2)
Wera

24.09.2020

Wykonywałam zabieg botoksu na moje zmarszczki mimiczne. Polecam. Po zmarszczkach ani śladu.

Adres IP: ***.**.***.191

Małgorzata

18.03.2019

Zdecydowałam się na zabieg botoxu w Medycynie Estetycznej w Rzeszowie. Działanie botoxu jest widoczne już po około 2-3 dniach od jego zastosowania. Dotyczy to zarówno likwidacji zmarszczek, jak i leczenia pierwotnej nadpotliwości. Pełne rezultaty zabiegu pojawiły się w około 2-3 tygodni od jego wstrzyknięcia pod skórę i utrzymują około 4 miesięcy, a nawet dłużej. Twarz staje się gładsza i wygląda na zrelaksowaną. Była to bardzo dobra decyzja, ponieważ botox okazał się bardzo skuteczny. Personel jest bardzo na profesjonalnym poziomie oraz okazuje życzliwy kontakt z pacjentem. Polecam

Adres IP: **.***.**.111

Zobacz także

Bia Slim - Poradnia Dietetyczna
Kolejowa 49, 05-220 Wola
5/5 (2 opinie)
Przychodnia Wilmed
Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Wilanów
5/5 (4 opinie)
Przyjemność jedzenia Małgorzata Łyżniak
Fraszki 29, 02-406
5/5 (4 opinie)
Dietetyk Agnieszka Szpoton
Żeglugi Wiślanej 7/54, 03-043
5/5 (4 opinie)
Medic House - Warszawa
Biały Kamień 7, 02-593 Mokotów
5/5 (4 opinie)
,
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Klinika DP PARDA
Gruszek i Jabłek 7, 05-502 Piaseczno
5/5 (23 opinie)
Gabinet dietetyczny Dietosfera
Al. Jana Pawła II 80/B1,, 00-175
5/5 (3 opinie)
Centrum Dietetyki Dr Filip
Wyspiańskiego 5 lok. 98, 01-557
5/5 (3 opinie)
Dietetyka Kliniczna dr inż. Olga Paluchowska
Londyńska 14, 03-921
5/5 (3 opinie)

Co diagnozuje badanie USG Doppler?
Badanie Dopplerowskie, czyli USG Dopplera jest nieinwazyjnym...
Co jeść, a czego nie w diecie antyrakowej?
Wpływ diety na nasze zdrowie oraz ogólne samopoczuci...
Jak poradzić sobie z
Kojarzysz to uczucie, kiedy pomiędzy jednym posiłkiem a dr...
Miód z dodatkiem owoców liofilizowanych — właściwości
Miód od starożytnych czasów używany był nie tylko w for...
Jak dieta wpływa na stan żył?
Jeżeli chcesz poprawić kondycję układu krążenia, musis...
Dietetyk dziecięcy - kiedy się do niego wybrać?
Twoje dziecko tyje lub chudnie bardzo szybko? A może jest n...
Jak może nam pomóc psychodietetyk?
Psychodietetyk to osoba, która ma wiedzę zarówno z dziedz...
Dieta podczas upałów
Nasza dieta jest zależna od wielu czynników, także od por...
Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?
Po długich wahaniach zdecydowałeś się w końcu na wizyt...
Jak sobie radzić z otyłością?
W Polsce z problemem nadwagi i otyłości boryka się aż po...