Dietetyk dziecięcy - kiedy się do niego wybrać?

Dietetyk dziecięcy - kiedy się do niego wybrać?

Twoje dziecko tyje lub chudnie bardzo szybko? A może jest niejadkiem i nie możesz go przekonać do żadnych posiłków? W tych przypadkach, jak i wielu innych najlepszym wyjściem będzie wybranie się do dietetyka. Na wizycie u specjalisty dowiesz się jaka może być przyczyna przybierania na wadze albo chudnięcia, jakie posiłki przygotowywać dla dziecka i jak zachęcić je do ich zjadania. Warto skorzystać z jego pomocy w wielu sytuacjach. 

Kiedy warto zaczerpnąć porady dietetyka?
Istnieje wiele powodów, dla których rodzice decydują się na wizytę u dietetyka dziecięcego. Każdy rodzic troszczy się bowiem o zdrowy rozwój swojego dziecka, a przecież zarówno ten fizyczny, jak i psychiczny zależy właśnie od spożywanych przez dziecko posiłków. Muszą one być wartościowe, zbilansowane, a także oparte na tym, co dziecko lubi jeść. Czasami wcale nie jest łatwo ułożyć dla dziecka odpowiedni jadłospis. Dlatego warto iść do dietetyka nawet kiedy nie zauważamy żadnych niepokojących zmian u dziecka, ale chcemy zasięgnąć porady dietetycznej. Specjalista odpowie na wszystkie nasze pytania. 

A kiedy wizyta u dietetyka będzie już konieczna? 
Wizyta u dietetyka jest zalecana kiedy dziecko szybko tyje albo chudnie, kiedy jego waga nie jest proporcjonalna do wieku albo wzrostu. Poza tym trzeba odwiedzić specjalistę jeśli dziecko wykazuje nadmierny apetyt albo jest niejadkiem. Jeśli dziecko jest senne, blade, ma biegunki albo zaparcia, także trzeba umówić się na konsultację. Rodzice powinni korzystać z porad dietetyka również wtedy, gdy dziecko ma nietolerancje pokarmowe, alergie, choroby związane z układem trawienia. Wizyta jest zalecana również jeśli rodzice stosują dietę wegetariańską, wegańską czy inną i nie wiedzą czy dziecko może razem z nimi ją praktykować. Dietetyk rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące żywienia dziecka. 

Jak wygląda taka wizyta?
Na pewno dietetyk na początku będzie pytał o codzienne menu dziecka, jego aktywność fizyczną, przyczyny naszej wizyty. Zleci podstawowe badania, na podstawie których będzie można zdiagnozować problem. Określi, z czym rodzice mają do czynienia, co dziecko może jeść, a czego musi unikać w diecie. Porozmawia również z samym dzieckiem, pytając o preferencje żywieniowe oraz tłumacząc zasady zdrowego żywienia. Następnie ułoży specjalne menu dla dziecka, biorąc pod uwagę jego smaki. Dieta wcale nie oznacza wyrzeczeń i rygoru, dziecko może być z niej bardzo zadowolone, a poza tym zacznie czuć się lepiej. Wizyty kontrolne pokażą jak pozytywny wpływ na jego organizm i codzienne funkcjonowanie.

Szukasz dobrego dietetyka dla swojego dziecka? Spis dietetyków w swoim mieście znajdziesz między innymi na stronie dietetycy.warszawa.pl. Znajduje się na niej lista najlepszych poradni w Warszawie. Wybierz dzielnicę, która Cię interesuje i znajdź w niej fachowego dietetyka dla swojego dziecka. 

Opinie pacjentów (0)
Napisz opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz także

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Niektórzy myślą o chudnięciu i ciągle z...
Zabiegi laserowe są coraz bardziej popularne. Mo...
Decydujemy się na wizytę u dietetyka, jednak nie...
Zbędne kilogramy nie są jedynie problemem natury...
Botoks to najbardziej rozpowszechniona nazwa handl...
Nadwaga i otyłość stają się coraz większym p...