Dietetyk - jak, gdzie i po co?

Dietetyk - jak, gdzie i po co?

Opinie pacjentów

Pani dr Parda świetnie daje sobie radę w walce z cellulitem. Polecam.
Natalia
dieta ułożona przez pana Igora jest wprost fenomenalna, przepisy sa proste do wykonania i malo czasochlonne,
~emiliaD
Długo zbierałam się z tym, żeby zmienić nawyki żywieniowe. W końcu znajoma doradziła mi poradnię dietetyczną Diet Queen. Dzięki konsultacji on...
~Izabela
Od dawna marzyłem o zbudowaniu tkanki mięśniowej tak aby była ona widoczna. W końcu to stało się moim priorytetem. Dzięki rankingowi najlepszy...
KaroL
Profesjonalna poradnia dla chcących zmienić swoje nawyki żywieniowe czyli nie tylko chcących schudnąć. Zajmą się również profesjonalnie osobam...
~Maria
Polecam zabieg modelowania sylwetki w klinice Dr.Pardy.
Jola
Polecam lekarza Karolina Owsik z Onkomedica Warszawa. Zabieg został przeprowadzony profesjonalnie, jestem zadowolony z całego leczenia. Onkome...
Nutowska
Potrafią zmotywować, nawet moja mama załapała się na dietę, a to już poziom. Polecam!
~Oliwia
Duże doświadczenie w podejściu do pacjenta, idealnie dobrana dieta dla mnie. Polecam gorąco.
Justyna
Mogę polecić dobrego dietetyka w klinice dr Pardy. Najwyższa jakość usług.
Sylwia

Zbędne kilogramy nie są jedynie problemem natury estetycznej. Nadwaga prowadzi do kłopotów z sercem, cukrzycy, żylaków i wielu innych problemów zdrowotnych. Diety zamieszczone w internecie, choć czasem opierają się na dobrych założeniach, często mają opłakane skutki. Podstawą zdrowego trybu życia jest zbilansowana dieta i dobrze przemyślany jadłospis. W jego ułożeniu może pomóc dietetyk. Kiedy należy zdecydować się na taką wizytę i dlaczego warto?

Nie tylko przy odchudzaniu
Z pomocy dietetyka nie korzystamy tylko i wyłącznie wtedy, gdy chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Warto udać się do specjalisty także wtedy, gdy nasza waga jest prawidłowa.
Zawsze przecież warto dowiedzieć się, jak jeść zdrowiej. Lekarz pomoże dobrać odpowiednią dietę, uwzględniając Twoje indywidualne nawyki i potrzeby. Nie tylko wytłumaczy co jeść, ale też dostosuje tę wiedzę do Twojego organizmu. Każdy z nas jest inny i każdy reaguje inaczej, jest to elementarna, często lekceważona w internecie wiedza. Dobry specjalista nie układa ścisłego planu już na pierwszej wizycie, lecz modyfikuje go nieustannie, by jak najlepiej dostosować się do potrzeb pacjenta.
Warto udać się do dietetyka także wtedy, gdy ważymy za mało, lub gdy mamy za sobą nagły spadek wagi. Przytyć w końcu, też należy z głową.
Na wizytę dobrze jest się także umówić w przypadku cierpienia na chorobę, która wymaga od nas przestrzegania specjalnych nawyków żywieniowych. Dobrym przykładem takiej przypadłości są np. cukrzyca i zaburzenia lipidowe. Gdy po wizycie u lekarza dowiadujemy się, że musimy wykluczyć z naszej diety jakiś składnik odżywczy, warto udać się do dietetyka, by dowiedzieć się, czym należy go zastąpić.

Motywacja i wsparcie
Usługi dietetyka są szczególnie polecane osobom bez wystarczającego samozaparcia, by poradzić sobie z dietą samemu. Dobry specjalista nie tylko ułoży jadłospis, ale też zapewni wsparcie motywacyjne, którego potrzebujesz. Ważne jest, by być szczerym podczas wizyt, nawet gdy złamało się jakieś postanowienie czy zniszczyło wcześniej ustalony plan.
Dobry Dietetyk  postara się zmodyfikować dietę tak, by jej przestrzeganie nie wiązało się z niechęcią, prowadzącą do kolejnych odstępstw.

Gdzie się udać i jak wygląda wizyta?
Jednym z miejsc, do których możesz się udać, jest poradnia dietetyczna w Rzeszowie w szpitalu Pro-Familia. Placówka oferuje kompleksową opiekę w zakresie ortopedii, osteopatii, pulmonologi, rehabilitacji i dietetyki.
Jak wygląda wizyta? Najpierw przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad. Do dobrania właściwej diety, konieczna jest wiedza na temat przebytych chorób oraz wykonanie badania na podstawie metody bioimpedancyjnej. Dzięki badaniu możemy dowiedzieć się jaki procent naszego organizmu stanowi tłuszcz, a jaki mięśnie. Na tym etapie, zostaje także obliczony wskaźnik BMI. Po wykonaniu obliczeń zostaje ustalona dieta. Jest ona sprawą indywidualną. Jadłospis ułożony zostaje na podstawie tego, co zdrowe i dobre dla organizmu, uwzględniając przy tym preferencje żywieniowe pacjenta. Jedno badanie nie wystarczy. Konieczne są wizyty kontrolne, które sprawdzą, w jaki sposób pacjent reaguje na dietę.

Opinie pacjentów (3)
Paulina

25.09.2020

dobry dietetyk jest w klinice Rehavitae. Polecam!

Adres IP: ***.***.**.62

Sylwka

24.09.2020

W Rehavitae można skorzystać z pomocy dietetyka, który dobierze idealną dietę pod każdego indywidualnie. Ja jestem zadowolona z efektów. Zrzuciłam dzięki niemu dużo kilogramów.

Adres IP: ***.**.***.191

Dagmaara

18.03.2019

Poradnia dietetyczna w Rzeszowie w szpitalu Pro-Familia. Oferuję kompleksową opiekę w zakresie dietetyki. Podczas pierwszej wizyty pani dietetyk Agnieszka Chmiel przeprowadziła bardzo szczegółowy wywiad oraz wykonanie badania na podstawie metody bioimpedancyjnej. Dzięki badaniu możemy dowiedzieć się jaki procent naszego organizmu stanowi tłuszcz, a jaki mięśnie. Na tym etapie, zostaje także obliczony wskaźnik BMI. Po wszystkim zostaje ustalona indywidualna dieta, która zostaje ułożona na podstawie tego. co zdrowe i dobre dla organizmu. Z całego serca polecam tą poradnię dietetyczną

Adres IP: **.***.**.111

Zobacz także

Dietetyka Kliniczna dr inż. Olga Paluchowska
Londyńska 14, 03-921
5/5 (3 opinie)
CENTRUM DIETETYKI NUTRADO
Dobrowiecka 9, 00-728
5/5 (4 opinie)
,
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Bia Slim - Poradnia Dietetyczna
Kolejowa 49, 05-220 Wola
5/5 (2 opinie)
Dietetyka kliniczna STRELAU
Światowida 47/32, 03-127 Białołęka
5/5 (4 opinie)
,
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Gabinet Dietetyki Patrycja Nawrocka
Mikołajczyka 11/1, 03-894
5/5 (3 opinie)
Zielony Pieprz Aleksandra Kubacka
Krucza 17/40, 00-525
5/5 (3 opinie)
Pracownia Dietetyczna WANILIA
Sternicza 131 lok. 13, 01-350
5/5 (3 opinie)
Małgorzata Krukowska - Dietetyk Warszawa
Wilcza 50/52, 00-679 Rembertów
5/5 (3 opinie)

Co diagnozuje badanie USG Doppler?
Badanie Dopplerowskie, czyli USG Dopplera jest nieinwazyjnym...
Co jeść, a czego nie w diecie antyrakowej?
Wpływ diety na nasze zdrowie oraz ogólne samopoczuci...
Jak poradzić sobie z
Kojarzysz to uczucie, kiedy pomiędzy jednym posiłkiem a dr...
Miód z dodatkiem owoców liofilizowanych — właściwości
Miód od starożytnych czasów używany był nie tylko w for...
Jak dieta wpływa na stan żył?
Jeżeli chcesz poprawić kondycję układu krążenia, musis...
Botoks - czym jest i dla kogo?
Botoks to najbardziej rozpowszechniona nazwa handlowa toksyn...
Jak wprowadzić dietę u dziecka
Niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej to najczęstsze...
Jak wybrać najlepszego dietetyka?
Decydujemy się na wizytę u dietetyka, jednak nie wiemy, kt...
Co diagnozuje badanie USG Doppler?
Badanie Dopplerowskie, czyli USG Dopplera jest nieinwazyjnym...
Jak może nam pomóc psychodietetyk?
Psychodietetyk to osoba, która ma wiedzę zarówno z dziedz...