Dietetyk - jak, gdzie i po co?

Dietetyk - jak, gdzie i po co?

Zbędne kilogramy nie są jedynie problemem natury estetycznej. Nadwaga prowadzi do kłopotów z sercem, cukrzycy, żylaków i wielu innych problemów zdrowotnych. Diety zamieszczone w internecie, choć czasem opierają się na dobrych założeniach, często mają opłakane skutki. Podstawą zdrowego trybu życia jest zbilansowana dieta i dobrze przemyślany jadłospis. W jego ułożeniu może pomóc dietetyk. Kiedy należy zdecydować się na taką wizytę i dlaczego warto?

Nie tylko przy odchudzaniu

Z pomocy dietetyka nie korzystamy tylko i wyłącznie wtedy, gdy chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Warto udać się do specjalisty także wtedy, gdy nasza waga jest prawidłowa.
Zawsze przecież warto dowiedzieć się, jak jeść zdrowiej. Lekarz pomoże dobrać odpowiednią dietę, uwzględniając Twoje indywidualne nawyki i potrzeby. Nie tylko wytłumaczy co jeść, ale też dostosuje tę wiedzę do Twojego organizmu. Każdy z nas jest inny i każdy reaguje inaczej, jest to elementarna, często lekceważona w internecie wiedza. Dobry specjalista nie układa ścisłego planu już na pierwszej wizycie, lecz modyfikuje go nieustannie, by jak najlepiej dostosować się do potrzeb pacjenta.
Warto udać się do dietetyka także wtedy, gdy ważymy za mało, lub gdy mamy za sobą nagły spadek wagi. Przytyć w końcu, też należy z głową.
Na wizytę dobrze jest się także umówić w przypadku cierpienia na chorobę, która wymaga od nas przestrzegania specjalnych nawyków żywieniowych. Dobrym przykładem takiej przypadłości są np. cukrzyca i zaburzenia lipidowe. Gdy po wizycie u lekarza dowiadujemy się, że musimy wykluczyć z naszej diety jakiś składnik odżywczy, warto udać się do dietetyka, by dowiedzieć się, czym należy go zastąpić.

Motywacja i wsparcie

Usługi dietetyka są szczególnie polecane osobom bez wystarczającego samozaparcia, by poradzić sobie z dietą samemu. Dobry specjalista nie tylko ułoży jadłospis, ale też zapewni wsparcie motywacyjne, którego potrzebujesz. Ważne jest, by być szczerym podczas wizyt, nawet gdy złamało się jakieś postanowienie czy zniszczyło wcześniej ustalony plan.
Dietetyk w Rzeszowie postara się zmodyfikować dietę tak, by jej przestrzeganie nie wiązało się z niechęcią, prowadzącą do kolejnych odstępstw.

Gdzie się udać i jak wygląda wizyta?

Jednym z miejsc, do których możesz się udać, jest poradnia dietetyczna w Rzeszowie w szpitalu Pro-Familia. Placówka oferuje kompleksową opiekę w zakresie ortopedii, osteopatii, pulmonologi, rehabilitacji i dietetyki.
Jak wygląda wizyta? Najpierw przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad. Do dobrania właściwej diety, konieczna jest wiedza na temat przebytych chorób oraz wykonanie badania na podstawie metody bioimpedancyjnej. Dzięki badaniu możemy dowiedzieć się jaki procent naszego organizmu stanowi tłuszcz, a jaki mięśnie. Na tym etapie, zostaje także obliczony wskaźnik BMI.
Po wykonaniu obliczeń zostaje ustalona dieta. Jest ona sprawą indywidualną. Jadłospis ułożony zostaje na podstawie tego, co zdrowe i dobre dla organizmu, uwzględniając przy tym preferencje żywieniowe pacjenta.
Jedno badanie nie wystarczy. Konieczne są wizyty kontrolne, które sprawdzą, w jaki sposób pacjent reaguje na dietę.

Opinie pacjentów (1)
Dagmaara
Poradnia dietetyczna w Rzeszowie w szpitalu Pro-Familia. Oferuję kompleksową opiekę w zakresie dietetyki. Podczas pierwszej wizyty pani dietetyk Agnieszka Chmiel przeprowadziła bardzo szczegółowy wywiad oraz wykonanie badania na podstawie metody bioimpedancyjnej. Dzięki badaniu możemy dowiedzieć się jaki procent naszego organizmu stanowi tłuszcz, a jaki mięśnie. Na tym etapie, zostaje także obliczony wskaźnik BMI. Po wszystkim zostaje ustalona indywidualna dieta, która zostaje ułożona na podstawie tego. co zdrowe i dobre dla organizmu. Z całego serca polecam tą poradnię dietetyczną
Napisz opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz także

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (3 opinie)

W Polsce z problemem nadwagi i otyłości boryka s...
Zalety regularnego uprawiania jazdy konnej znane s...
Niektórzy myślą o chudnięciu i ciągle z...
Zabiegi laserowe są coraz bardziej popularne. Mo...
Brzuch jest niestety miejscem, w którym gromadzi ...
Skąd się bierze cellulit?Cellulit to przypadło...