Jadłospis na masę

Jadłospis na masę

Chcesz zwiększyć swoją masę, ale nie do końca wiesz od czego zacząć? Owszem, ćwiczenia są bardzo ważne w przypadku, kiedy budujemy tkankę mięśniową w naszym organizmie i zależy nam na muskularnej sylwetce. Jednak nie należy zapominać o odpowiedniej diecie, która jest podstawą do zrobienia masy. Nie możesz jeść tego, co wpadnie Ci w ręce, od teraz Twój jadłospis musi być dobrze przemyślany. Podpowiadamy więc, jak przygotować dietę, by budowanie mięśni przebiegało prawidłowo, a nawet cały proces został po prostu ułatwiony.

Jasno określony cel to podstawa

To, od czego powinieneś zacząć to cel. Musisz już na samym początku określić, do czego dążysz, czy będzie to waga 60 kg, a może 100? Wszystko to zależy od Twojego wzrostu i wagi początkowej. Nie bez znaczenia jest również płeć. Wiadomo, że kobiety ważą z reguły mniej od mężczyzn i aby wypracować piękną sylwetkę wystarczy by przybrały kilka kilogramów. Tymczasem przykładowo mężczyzna o wzroście 190 cm może ważyć i 100 kg, jeśli zbuduje odpowiednią masę mięśniową. Pamiętajmy, że to nie waga określa człowieka. Ktoś może ważyć 100 kg i być atletycznie zbudowany, jak i to samo 100 kg waży osoba z nadwagą. Podczas budowania masy mięśniowej cel jest jednak zazwyczaj wyznaczany właśnie w kilogramach. Jest to jednak zdrowe tycie, bo polega na rozbudowie własnych mięśni. Aby zdrowo rosły, należy dostarczyć im niezbędne do tego substancje odżywcze.

Co trzeba umieścić w diecie na masę?

Dieta na masę posiada nadwyżkę kaloryczną, która stanowi pokarm dla mięśni. Teraz, kiedy budujesz swoje mięśnie, musisz dostarczyć im więcej energii w postaci kalorii. Nie oznacza to jednak, że samo jedzenie w większych ilościach pomoże w zbudowaniu masy. Musisz skupić się na tym, by spożywane posiłki stanowiły najlepsze źródło substancji odżywczych. Z pewnością powinno być w nich dużo białka, które jest najważniejszym budulcem mięśni. Nie może jednak w niej zabraknąć węglowodanów dostarczających energii. W diecie powinna się pojawić również większa ilość płynów. Można w niej zastosować także suplementy diety, które nie tylko spowodują szybszy przyrost masy mięśniowej, ale również dodadzą energii i sprawią, że trening podczas budowy masy będzie mógł być intensywniejszy, a co za tym idzie zwiększymy wytrzymałość i stopniowo będziemy mogli wykonywać więcej powtórzeń, a każde z nich będzie nas przybliżać do celu. Ranking najlepszych suplementów diety można znaleźć na stronie www.dobra-masa.pl.

Opinie pacjentów (0)
Napisz opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz także

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)

Kto z nas nie marzy o idealnej sylwetce? Niektórz...
Zbędne kilogramy nie są jedynie problemem natury...
Nasza dieta jest zależna od wielu czynników, tak...
Zalety regularnego uprawiania jazdy konnej znane s...
W Polsce z problemem nadwagi i otyłości boryka s...
Zabiegi laserowe są coraz bardziej popularne. Mo...