Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Opinie pacjentów

O tej klinice słyszy się same pozytywne opinie. Polecam.
Anna
dobry dojazd z warszawy - i nie ma problemów z parkowaniem jak w centrum...
tommm
Z całym przekonaniem i sercem polecam Monikę, jako osobę przyjazną i otwartą na drugą osobę ale też kompetentną i stale wzbogacającą swoją wie...
~Urszula
Zmiana nawyków żywieniowych bardzo dobrze wpływa na mój cały organizm. Zróżnicowana w składniki dieta odpowiada mi.
Łukasz
Indywidualna dieta jaką dobrano dla mnie jest smaczna i skuteczna. Polecam.
Ela
W Rehavitae można skorzystać z pomocy dietetyka, który dobierze idealną dietę pod każdego indywidualnie. Ja jestem zadowolona z efektów. Zrzuc...
Sylwka
Placówka o kameralnym klimacie, zatrudniająca profesjonalistów, korzystałem wielokrotnie z usług wielu specjalistów, indywidualne podejście do...
~Janusz
Bardzo fajna opcja konsultacji online. W sam raz dla pracujących. Poziom konsultacji internetowych nie jest gorszy od zwykłych.
~Rita
Zdecydowałam się na zabieg botoxu w Medycynie Estetycznej w Rzeszowie. Działanie botoxu jest widoczne już po około 2-3 dniach od jego zastosow...
Małgorzata
Ja również korzystałam z porad dietetyk Elżbiety Noculak, która wyjaśniła mi dlaczego latem mam problem aby jeść regularnie. Wszystkie porady ...
mariola

Po długich wahaniach zdecydowałeś się w końcu na wizytę u dietetyka, ale nie masz pojęcia jak się do niej przygotować i czego właściwie się spodziewać?

Dzienniczek żywieniowy

Przed pierwszą wizytą u dietetyka warto stworzyć sobie wcześniej dzienniczek żywieniowy, który ułatwi ocenę sposobu naszego odżywiania. W takim dzienniczku powinien znaleźć się spis produktów, które zjadłeś w ciągu ostatnich 3 dni. Warto, aby wśród tych dni znalazł się jeden weekendowy, ponieważ prawdopodobnie znacznie różni się on jadłospisem od roboczych dni tygodnia. Zapisz godzinę spożycia posiłku, co dokładnie on zawierał oraz uwzględnij wielkości poszczególnych produktów. Jeśli spożyjemy jakiś produkt w opakowaniu jednostkowym (jak jogurt czy serek wiejski) to należy spisać jego gramaturę z opakowania. Trzeba też pamiętać o wszystkich przekąskach, które spożyliśmy, a także o słodzeniu napojów i ilości tłuszczu dodawanego do potraw (masło do kanapek, olej do smażenia itp.).

Wywiad

Na początku wizyty u dietetyka lekarz przeprowadzi z nami wywiad, podczas którego będzie pytał o szczegóły tego, co zostało zapisane w dzienniczku żywieniowym. Poza informacjami dotyczącymi sposobu żywienia może zapytać również o Twoją aktywność fizyczną, przebyte i obecne choroby oraz leki, które zażywasz, a także o wcześniejsze próby odchudzania i ich efekty.

Pomiary antropometryczne

Kolejnym ważnym elementem wizyty są pomiary masy ciała, które przekazują dane o ilości tkanki tłuszczowej, ilości beztłuszczowej masy ciała oraz zawartości wody w organizmie. Niektóre analizatory podają dodatkowo wskaźnik tłuszczu wisceralnego, wiek metaboliczny i masę mineralną kości.
Aby wynik był prawidłowy należy się do niego przygotować: być na czczo lub nie wcześniej niż 4 godziny po posiłku, przed pomiarem unikać spożywania alkoholu, mocnej kawy i herbaty, ponieważ wpływają na zaburzenie równowagi płynów w organizmie. Pomiar przeprowadza się u osób z gołymi stopami, więc warto ubrać na wizytę skarpetki, a nie rajstopy. Należy poinformować lekarza o ewentualnym zażywaniu leków diuretycznych, a także o cyklu menstruacyjnym.

Program dietetyczny

Dobry dietetyk dobierze Ci jadłospis do Twoich preferencji. Profesjonalnie przygotowany program dietetyczny zawiera wydruk analizy masy ciała, jego składu, potrzeb i wydatków kalorycznych, a także realnie wyznaczone cele oraz wszystkie niezbędne objaśnienia. Oprócz tego powinien zawierać szczegółową analizę i ocenę dotychczasowego sposobu żywienia - ujęte w tabelę wszystkie braki i nieprawidłowości w diecie. Indywidualnie dopasowany plan dietetyczny ma dokładnie rozpisany jadłospis na każdy dzień terapii. Ponadto program powinien zawierać specjalnie dobrany zestaw zadań terapeutycznych i indywidualnie opracowany program aktywności ruchowej, a także proponowany zestaw suplementów z dokładnym opisem ich działania i schematem dawkowania.

Gdzie szukać dobrego dietetyka? Sprawdź w Poradni Dietetycznej Rehavitae w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie badania wykonywane są przez profesjonalny personel medyczny za pomocą nowoczesnego sprzętu.

Opinie pacjentów (0)

Zobacz także

,
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Klinika Renesansowa
Renesansowa 5a, 01-905
5/5 (2 opinie)
Diet Queen
Kochanowskiego 36, 01-864
5/5 (4 opinie)
,
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Poradnia Dietetyczna
Aleje Jerozolimskie 101/1, 02-011 Ochota
5/5 (4 opinie)
CENTRUM DIETETYKI NUTRADO
Dobrowiecka 9, 00-728
5/5 (4 opinie)
Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej Sanvita
Bracka 18/46, 02-972 Rembertów
5/5 (4 opinie)
Zakład Reklamowy - Marketing szeptany medyczny
Goździkowa 14A/6, 35-604 Bemowo
5/5 (1 opinia)
AFYA Poradnia Dietetyczna
Potocka 14, 01-652 Żoliborz
5/5 (3 opinie)
Bia Slim - Poradnia Dietetyczna
Kolejowa 49, 05-220 Wola
5/5 (2 opinie)

Rola mikrobioty jelitowej w rozwoju nowotworów
Mikrobiota jelitowa, czyli zespół mikroorganizmów, które...
Rak wątroby - kluczowe informacje dla pacjentów
Rak wątroby jest jednym z najpoważniejszych i najbardziej ...
Rehabilitacja po leczeniu onkologicznym
Rehabilitacja po leczeniu onkologicznym to niezwykle ważny ...
Co powinniśmy wiedzieć na temat raka jajnika?
Rak jajnika jest jednym z najbardziej groźnych nowotworów,...
Jak radzić sobie ze skutkami ubocznymi terapii onkologicznych?
Onkologia Warszawa jest dziedziną medycyny, która zajmuje ...
Pielęgnacja skóry atopowej zimą
Zima to okres, w którym skóra atopowa staje przed dodatkow...
Zabiegi laserowe i używane przy nich znieczulenia
Zabiegi laserowe są coraz bardziej popularne. Można dzięk...
Jak wygląda leczenie objawowe w onkologii?
Leczenie objawowe w onkologii jest jednym z kluczowych aspek...
Jeździectwo - dla kogo?
Zalety regularnego uprawiania jazdy konnej znane są każdem...
Jak omijać czynniki wywołujące atopowe zapalenie skóry?
Atopowe zapalenie skóry, znane również jako A...