Jak wybrać najlepszego dietetyka?

Jak wybrać najlepszego dietetyka?

Decydujemy się na wizytę u dietetyka, jednak nie wiemy, który specjalista najlepiej nam pomoże i odpowie na wszelkie pytania. Najlepiej zasięgnąć porady znajomych lub kogoś z rodziny, kto korzystał z konsultacji dietetycznych. Jednak, kiedy nikt z bliskich akurat nie potrzebował dietetyka, zostaje nam szukać opinii w internecie i na ich podstawie wybrać dla siebie najlepszego specjalistę. 

Najlepszy, czyli jaki?
Dietetyk powinien przede wszystkim być uprzejmy i fachowy, jak z resztą każdy specjalista, do którego się wybieramy. Musi poświęcić nam odpowiednią ilość uwagi, wczuć się w naszą sytuację i problem. Często w internecie znajdują się opisy dietetyków i ich specjalności. Nie każdy z nich będzie się bowiem zajmował wszystkimi dziedzinami dietetyki i pomoże akurat w naszym przypadku. Mamy do czynienia zarówno z dietetykami sportowymi, dziecięcymi, dla kobiet w ciąży, dla osób z konkretnymi chorobami, alergiami, nietolerancjami itp. Najpierw zastanówmy się więc jaki jest tak naprawdę powód, dla którego decydujemy się na wizytę. Czy chodzi o utratę dodatkowych kilogramów czy raczej o problemy z trawieniem, których chcemy się pozbyć? A może po prostu szukamy pomysłu na zdrową dietę, która pomoże odzyskać dobre samopoczucie? Według tych kryteriów musimy znaleźć dietetyka, który najlepiej nam pomoże. Poza tym warto patrzeć na opinie innych i oceny wizyt. Profile specjalistów z dużą liczbą pozytywnych komentarzy wydają się najbardziej wiarygodne i warto się nad nimi właśnie zastanowić. (Zobacz - jak się przygotować do wizyty u dietetyka)

Gdzie szukać dietetyka dla siebie?
Gdzie znajdziemy listę poradni dietetycznych z danego miasta, w którym chcemy skorzystać z konsultacji dietetycznej? W sieci działa wiele stron www, na których znajduje się ich baza. Jeśli chodzi o Katowice, to spis gabinetów dietetycznych znajdziemy na stronie dietetycy.katowice.pl. Każda z poradni jest oceniana i komentowana przez osoby, które miały z nią do czynienia. Tak najłatwiej wybrać miejsce i specjalistę, do którego pójdziemy po poradę dietetyczną. Nie trzeba przeszukiwać całego internetu, aby przejrzeć wszystkie poradnie ditetetyczne w Katowicach i wybrać tą najlepszą, zarówno pod kątem lokalizacji, jak i jej oceny. Można również po znalezieniu tej właściwej po prostu się do niej wybrać i zapytać o specjalistów, którzy w niej pracują. W recepcji na pewno dowiemy się szczegółów o ich specjalizacji, a także dostępnych terminach przyjęć. 

Jak przygotować się do wizyty?
Przed wizytą u dietetyka warto przygotować dzienniczek żywieniowy. Spisać to, co jemy na co dzień, o jakich porach, ile posiłków przygotowujemy. Warto również pomyśleć o tym, jakie są nasze cele, co chcemy przez dietę osiągnąć oraz jakie mamy preferencje żywieniowe, co chcemy jeść, a za czym nie przepadamy. Pomoże to w późniejszym szybkim udzieleniu informacji na podstawowe pytania specjalisty i ułożeniu najlepszego menu. Trzeba również podać informacje na temat alergii czy nietolerancji pokarmowych, aby wykluczyć z diety konkretne produkty. Wszystkie te informacje są bardzo ważne i dietetyk na pewno będzie chciał je uzyskać, aby nam pomóc.

Opinie pacjentów (0)
Napisz opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz także

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)

Czy pomyślałeś kiedykolwiek o tym, że jedzenie...
Zbędne kilogramy nie są jedynie problemem natury...
Botoks to najbardziej rozpowszechniona nazwa handl...
Zabiegi laserowe są coraz bardziej popularne. Mo...
Zalety regularnego uprawiania jazdy konnej znane s...
Twoje dziecko tyje lub chudnie bardzo szybko? A mo...