Jak wybrać najlepszego dietetyka?

Jak wybrać najlepszego dietetyka?

Decydujemy się na wizytę u dietetyka, jednak nie wiemy, który specjalista najlepiej nam pomoże i odpowie na wszelkie pytania. Najlepiej zasięgnąć porady znajomych lub kogoś z rodziny, kto korzystał z konsultacji dietetycznych. Jednak, kiedy nikt z bliskich akurat nie potrzebował dietetyka, zostaje nam szukać opinii w internecie i na ich podstawie wybrać dla siebie najlepszego specjalistę. 

Najlepszy, czyli jaki?
Dietetyk powinien przede wszystkim być uprzejmy i fachowy, jak z resztą każdy specjalista, do którego się wybieramy. Musi poświęcić nam odpowiednią ilość uwagi, wczuć się w naszą sytuację i problem. Często w internecie znajdują się opisy dietetyków i ich specjalności. Nie każdy z nich będzie się bowiem zajmował wszystkimi dziedzinami dietetyki i pomoże akurat w naszym przypadku. Mamy do czynienia zarówno z dietetykami sportowymi, dziecięcymi, dla kobiet w ciąży, dla osób z konkretnymi chorobami, alergiami, nietolerancjami itp. Najpierw zastanówmy się więc jaki jest tak naprawdę powód, dla którego decydujemy się na wizytę. Czy chodzi o utratę dodatkowych kilogramów czy raczej o problemy z trawieniem, których chcemy się pozbyć? A może po prostu szukamy pomysłu na zdrową dietę, która pomoże odzyskać dobre samopoczucie? Według tych kryteriów musimy znaleźć dietetyka, który najlepiej nam pomoże. Poza tym warto patrzeć na opinie innych i oceny wizyt. Profile specjalistów z dużą liczbą pozytywnych komentarzy wydają się najbardziej wiarygodne i warto się nad nimi właśnie zastanowić. (Zobacz - jak się przygotować do wizyty u dietetyka)

Gdzie szukać dietetyka dla siebie?
Gdzie znajdziemy listę poradni dietetycznych z danego miasta, w którym chcemy skorzystać z konsultacji dietetycznej? W sieci działa wiele stron www, na których znajduje się ich baza. Jeśli chodzi o Katowice, to spis gabinetów dietetycznych znajdziemy na stronie dietetycy.katowice.pl. Każda z poradni jest oceniana i komentowana przez osoby, które miały z nią do czynienia. Tak najłatwiej wybrać miejsce i specjalistę, do którego pójdziemy po poradę dietetyczną. Nie trzeba przeszukiwać całego internetu, aby przejrzeć wszystkie poradnie ditetetyczne w Katowicach i wybrać tą najlepszą, zarówno pod kątem lokalizacji, jak i jej oceny. Można również po znalezieniu tej właściwej po prostu się do niej wybrać i zapytać o specjalistów, którzy w niej pracują. W recepcji na pewno dowiemy się szczegółów o ich specjalizacji, a także dostępnych terminach przyjęć. 

Jak przygotować się do wizyty?
Przed wizytą u dietetyka warto przygotować dzienniczek żywieniowy. Spisać to, co jemy na co dzień, o jakich porach, ile posiłków przygotowujemy. Warto również pomyśleć o tym, jakie są nasze cele, co chcemy przez dietę osiągnąć oraz jakie mamy preferencje żywieniowe, co chcemy jeść, a za czym nie przepadamy. Pomoże to w późniejszym szybkim udzieleniu informacji na podstawowe pytania specjalisty i ułożeniu najlepszego menu. Trzeba również podać informacje na temat alergii czy nietolerancji pokarmowych, aby wykluczyć z diety konkretne produkty. Wszystkie te informacje są bardzo ważne i dietetyk na pewno będzie chciał je uzyskać, aby nam pomóc.

Opinie pacjentów (0)
Napisz opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz także

Dzieci powinny systematycznie uprawiać ró...
Botoks to najbardziej rozpowszechniona nazwa handl...
Nadwaga i otyłość stają się coraz większym p...
Nasza dieta jest zależna od wielu czynników, tak...
Zabiegi laserowe są coraz bardziej popularne. Mo...
Czy pomyślałeś kiedykolwiek o tym, że jedzenie...