Psychodietetyka

Psychodietetyka

Nadwaga i otyłość stają się coraz większym problemem trapiącym przede wszystkim młodych ludzi, których nawyki żywieniowe oraz tryb życia znacząco utrudniają utrzymanie odpowiedniej wagi oraz atrakcyjnej sylwetki. Bywa jednak, że mimo najszczerszych chęci oraz wielu prób, nie potrafimy zrzucić zbędnych kilogramów. Nie zawsze przyczyn należy doszukiwać się w braku ruchu oraz złej diecie. Czasami problem dotyczy naszego nastawienia do procesu odchudzania, a zmiana kilku nawyków oraz sposobu myślenia może zdziałać cuda. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi psychodietetyk, specjalista z dziedziny łączącej w sobie wiedzę na temat diet oraz psychologii, dzięki czemu jest on w stanie skutecznie pomóc osobie mającej problem ze schudnięciem. 

Psychodietetyk wielu osobom kojarzy się negatywnie, wydaje im się, że aby poddać się konsultacji z takim specjalistą, sytuacja musi być już naprawdę zła. Nie jest to jednak prawda, a spotkanie z nim to dobre rozwiązanie dla wielu osób borykających się z problemami dotyczącymi odżywiania. Warto umówić się na wizytę w momencie, gdy mimo stosowania różnorodnych diet oraz aktywności fizycznej nie jesteśmy w stanie pozbyć się nadmiaru kilogramów. Można skorzystać z jego usług także wtedy, gdy nasza waga mieści się w normie, ale naszym celem jest zmiana nawyków żywieniowych na lepsze i zdrowsze. Często psychodietetyk zajmuje się zaburzeniami odżywiania, takimi jak anoreksja czy bulimia. Z tego powodu osoby, których taki problem nie dotyczy, często unikają spotkań z psychodietetykiem. Tymczasem wizyta u specjalisty może niezwykle korzystnie wpłynąć na nasze nawyki żywieniowe, a także rezultaty ewentualnej diety odchudzającej. Pomaga on polubić siebie oraz swoje ciało, niezależnie od jego wyglądu. Wówczas wprowadzanie w nim zmian staje się przejawem dbałości oraz troski o samego siebie, a nie braku akceptacji. Obecnie usługi tego typu oferuje coraz więcej placówek zajmujących się medycyną estetyczną, między innymi Klinika Dr Parda mieszcząca się w Piasecznie, która w swojej bogatej ofercie posiada między innymi porady dietetyczne oraz tworzenie indywidualnych planów żywieniowych. 

Jak widać, psychodietetyka ma wiele różnych zastosowań i z pewnością nie jest przeznaczona jedynie dla osób, które borykają się z zaburzeniami odżywiania. Jego szeroka wiedza oraz umiejętności interpersonalne pomogą rozwiązać problemy dotyczące sposobu odżywiania, z którymi nie jest w stanie poradzić sobie dietetyk. Jeżeli podłoże kłopotów związanych z wagą jest bardziej złożone, warto skonsultować się z psychodietetykiem i pozwolić sobie pomóc. 

Opinie pacjentów (0)
Napisz opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz także

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)

W Polsce z problemem nadwagi i otyłości boryka s...
Niektórzy myślą o chudnięciu i ciągle z...
Twoje dziecko tyje lub chudnie bardzo szybko? A mo...
Zalety regularnego uprawiania jazdy konnej znane s...
Kto z nas nie marzy o idealnej sylwetce? Niektórz...
Skąd się bierze cellulit?Cellulit to przypadło...