Skuteczne sposoby na walkę z łysieniem u mężczyzn

Skuteczne sposoby na walkę z łysieniem u mężczyzn

Mężczyźni po 50. roku życia tracą nawet 20 proc. swoich włosów. Szacuje się, że wielu z nich już w wieku 25 lat zaczyna mieć problemy z łysieniem. Proces ten powoduje nie tylko przerzedzenie włosów, ale nawet ich całkowity zanik w niektórych obszarach skóry głowy. Nie warto tego bagatelizować, ponieważ im wcześniej rozpoczniemy skuteczną walkę, tym większe prawdopodobieństwo, że uda na nam się powstrzymać ten proces.

Jakie są metody leczenia łysienia?
Wybór odpowiedniej metody w walce z łysieniem jest w dużej mierze uzależniony od przyczyny utraty włosów. Do głównych przyczyn łysienia można zaliczyć uwarunkowania genetyczne. Panowie, którzy odziedziczyli gen łysienia, są również często nadwrażliwi na testosteron, dlatego jeśli problem wypadania włosów staje się zauważalny, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Często pierwszym krokiem, który stosuje się w zahamowaniu łysienia są kuracje preparatami, mającymi na celu poprawę kondycji włosów. W przypadkach łysienia androgenowego wdraża się leczenie farmakologiczne, które ma za zadanie zablokować przekształcanie się testosteronu w hormon sprzyjający łysieniu (DTH). Jeśli żadna z tych metod nie przynosi rezultatu, warto rozważyć zabiegi medycyny estetycznej. W przypadkach zaawansowanego łysienia, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest przeszczep włosów.

Zabiegi pobudzające wzrost włosów
Przeszczep włosów to dla wielu osób ostatnia deska ratunku w sytuacji, gdy inne metody zawiodą. Jeśli jednak nie chcemy decydować się na operację, alternatywą są zabiegi, które mają za zadanie pobudzić włosy do wzrostu. Często wybieranym zabiegiem jest mezoterapia. Pomaga ona wzmocnić i zagęścić włosy, zapobiegając ich wypadaniu. Mezoterapia polega na podaniu pod skórę składników odżywczych, które pomagają powstrzymać łysienie. Ze strony internetowej iMeso.pl - firmy, która od lat dostarcza urządzenia i narzędzia do gabinetów medycyny estetycznej możemy dowiedzieć się, że zabieg jest wskazany w różnych przypadkach łysienia. Można wykonywać go również profilaktycznie u osób, które z natury mają rzadkie i słabe włosy, w celu ich wzmocnienia i zapobiegania wypadaniu. W leczeniu łysienia bardzo dobrze sprawdza się również osocze bogatopłytkowe. Pozyskuje się je bezpośrednio z krwi pacjenta w procesie odwirowywania w specjalnym urządzeniu. Jedne z najwyższej jakości wirówek do osocza dostarcza firma MesoLogic. Urządzenia te pozwalają na uzyskanie substancji zawierającej komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które odżywiają skórę głowy, wzmacniają włosy i pobudzają ich wzrost. Często rekomendowanym zabiegiem jest także lipofilling, polegający na pobraniu tkanki tłuszczowej, którą następnie aplikuje się w obszary objęte łysieniem.

Czy zabiegi na łysienie są bezpieczne?
Obecnie medycyna estetyczna korzysta z innowacyjnych technologii, które są w stanie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i niską inwazyjność. Zabiegi nie wymagają znieczulenia ogólnego, ponieważ naruszenie tkanek odbywa się przy pomocy bardzo cienkich i precyzyjnych igieł lub specjalnych kaniuli. Są więc mało bolesne, a dla poprawy komfortu pacjentów stosuje się znieczulenie miejscowe. Zabiegi z zastosowaniem materiałów pobieranych bezpośrednio od pacjenta uchodzą za szczególnie bezpieczne ze względu na biozgodność substancji. Tłuszcz wykorzystywany do lipotransferu czy osocze bogatopłytkowe są tkankami własnymi pacjenta, dlatego nie wywołują ryzyka reakcji uczuleniowej i są dobrze przyjmowane przez organizm. Wszystkie powyższe zabiegi można wykonać w Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy. Wybranie odpowiedniego miejsca na przeprowadzenie zabiegu jest bardzo ważne, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych powikłań i nie obawiać się o bezpieczeństwo.

Opinie pacjentów (0)
Napisz opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz także

Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)

Brzuch jest niestety miejscem, w którym gromadzi ...
Chcesz zwiększyć swoją masę, ale nie do końca...
Twoje dziecko tyje lub chudnie bardzo szybko? A mo...
Czy pomyślałeś kiedykolwiek o tym, że jedzenie...
Nasza dieta jest zależna od wielu czynników, tak...
Botoks to najbardziej rozpowszechniona nazwa handl...