Zabiegi laserowe i używane przy nich znieczulenia

Zabiegi laserowe i używane przy nich znieczulenia

Zabiegi laserowe są coraz bardziej popularne. Można dzięki nim w bezpieczny i nieinwazyjny sposób odmłodzić skórę. Odpowiednio dobrana i wykonana terapia laserem może zapewnić spektakularne efekty. Ważne jest by wszelkie zabiegi z użyciem lasera były wykonywane przy użyciu wysokiej jakości, nowoczesnego sprzętu. Zabiegi laserem powinny być wykonywane w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, bo tylko kompetentna osoba wie, jaki rodzaj światła wybrać i czy niema przeciwwskazań do wykonywania zabiegu. Aby zabieg był komfortowy dla pacjenta konieczne jest też użycie odpowiedniego znieczulenia, które zminimalizuje ból i uczucie dyskomfortu podczas zabiegu.

Najpopularniejsze zabiegi z użyciem lasera

Jednym z najpopularniejszych zabiegów z użyciem lasera jest odmładzanie. Podczas tego zabiegu na skórę oddziałuje wiązka światła laserowego, emitującego w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Efektem takiego działania jest likwidacja wielu efektów starzenia równocześnie. Poprzez stymulację fibroblastów zwiększa się produkcja kolagenu, dodatkowo podgrzewanie już istniejących włókien, poprawia ich strukturę. Dzięki terapii laserem można pozbyć się takich defektów jak: zmarszczki i wiotkość skóry wokół oczu i ust. Zabieg taki może pozostawić niewielki rumień i obrzęk, który jednak znika pozostawiając jędrną i odmłodzoną skórę.
Usuwanie przebarwień jest kolejnym zabiegiem, który wykonuje się przy użyciu lasera. Podczas zabiegu światło lasera kieruje się na poszczególne przebarwienia i plamy na skórze, światło jest pochłaniane przez nagromadzoną miejscowo melaninę, która jest rozbijana na coraz mniejsze kawałki. Następnie organizm sam usuwa taki rozdrobniony barwnik. Podczas tego zabiegu potrzebne jest znieczulenie, ponieważ skóra może piec i boleć. Ponieważ skłonność do powstawania przebarwień jest wrodzona, konieczne jest powtarzanie terapii laserem. 
Zabieg zamykania laserem naczynek, polega na skierowaniu w rozszerzone naczynko kilku strzałów. Robi się to przy użyciu lasera, którego długość światła jest pochłaniana przez hemoglobinę. Odbita energia niszczy ścianę naczynia i pajączek znika. Zabieg ten bywa bolesny, konieczne jest więc znieczulenie. Po takim zabiegu może też wystąpić zaczerwienienie lub zasinienie.
Przy użyciu lasera można także usunąć wiotkość skóry twarzy, ramion i brzucha. Popularne jest także usuwanie blizn i rozstępów.

Użycie Lasera frakcyjnego eCO2 stanowi nowoczesną metodę odmładzania skóry, bez konieczności długiej rekonwalescencji. Laser frakcyjny w Warszawie jest używany w Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda. Laser frakcyjny eCO2 jest laserem medycznym nowej generacji, który przeznaczony jest do ablacyjnej trwałej i całkowitej regeneracji skóry. Jest to jedyny na świecie tak zaawansowany laser dlatego jego efekty są widoczne już po 3 dniach od zabiegu. Jego działanie można śmiało przyrównać do jakości drobnych zabiegów chirurgicznych.

Łagodzenie bólu podczas zabiegów laserem

W przypadku zbiegów z zakresu medycyny estetycznej przy użyciu lasera, zadbanie o zwiększenie progu bólowego pacjenta jest koniecznością i obowiązkiem. Wpływa to na zwiększenie komfortu, zmniejsza niepokój i stres, który się z nim wiąże. Oprócz farmakologicznych metod zmniejszających ból podczas zabiegu laserem, warto sięgnąć po innowacyjne metody znieczulenia, które nie obciążają naszego organizmu.
Aparat do krioterapii Cryo 6 daje taką możliwość. Chłodzenie zimnym i zarazem suchym powietrzem w trakcie zabiegów laserami ILP znacznie zmniejsza ból pojawiający się przy zabiegu i poprawia komfort pacjenta. Dodatkową zaletą użycia takiego urządzenia jest to, że chłodzenie zmniejsza też ryzyko wystąpienia ewentualnych uszkodzeń termicznych. Aparat do krioterapii Cryo 6 (dystrybutorem jest firma IMESO AESTHETIC) stosowany jest między innymi przy zabiegu laserem eCO2.

Opinie pacjentów (0)
Napisz opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz także

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)

Zbędne kilogramy nie są jedynie problemem natury...
Po długich wahaniach zdecydowałeś się w końcu...
Nasza dieta jest zależna od wielu czynników, tak...
W Polsce z problemem nadwagi i otyłości boryka s...
Botoks to najbardziej rozpowszechniona nazwa handl...
Kto z nas nie marzy o idealnej sylwetce? Niektórz...